DECOUPAGE SKLA A NÁBYTKU

Decoupage nebo découpage (z francouzského decouperu“, tedy vystřihnout nebo odříznout), je vlastně zdobení předmětu lepením barevných výřezů papíru v kombinaci se speciálními malířskými efekty, zlatými listy a dalšími ozdobnými prvky. Každá vrstva je fixována laky, dokud nezmizí vzhled „přilepeného“ a výsledek vypadá jako malba nebo vykládání.

 

Původ decoupage je z Číny, 12. století, kdy se používala na zdobení luceren, oken, krabic a dalších předmětů. V 17. století byla Itálie, zejména Benátky v popředí obchodu s Dálným východem a díky tomu se pak do Evropy dostaly vyřezané papírové dekorace.

Já sama se zaměřuji na decoupage skla, na kterou používám japonské nebo thajské papíry a na decoupage nábytku, který zdobím rýžovým papírem a dozdobuji akrylovými barvami.

Decoupage je celkem náročná a pracná technika, kdy decoupage oboustranná vyžaduje práci na jedné váze i 4-5 dní, kdy jednotlivé vrstvy mezi sebou je nutné nechat řádně vyschnout.

 

Na svých kurzech pak vyučuji decoupage, která se dá zvládnout za jeden den s tím, že si pro výsledek přijdete následující týden, kdy poslední vrstva laku bude úplně vyschlá.

Aktuální kurzy decoupage v Dílně K16

Jednostranná decoupage

Decoupage a patina

Decoupage nábytku

© 2018 by Dílna K16.

  • Facebook
  • Pinterest
  • Instagram

Dílna K16, Kolínská 16, Praha 3

k16dilna@gmail.com

OBCHODNÍ PODMÍNKY

DOPRAVA A PLATBY

Tajné novinky a slevy pro přihlášené.